Herrer U-19 linjeløb

DM: Resultatliste for linjeløb Herrer U-19

U-19 Herrer linjeløb
DM Linieløb - Herre Junior    
           
Plc. Nr. Fornavn Efternavn Klub Tid
1 2 Carl-Frederik Bévort Team ABC Junior 03:19:23
2 43 Nicolai Wandahl Team NPV - Carl Ras Roskilde Junior 03:19:24
3 29 Lukas Lund Sørensen Team Mascot WorkWear 03:19:41
4 33 Oliver B. SØNDERGAARD Team Mascot WorkWear 03:19:44
5 16 Nicklas Rydahl Team Fri BikeShop - Zealand Cycling Junior 03:19:44
6 28 Frederik Lykke Team Mascot WorkWear 03:19:44
7 32 Malte Hellerup Team Mascot WorkWear 03:19:44
8 76 Theodor Storm Roskilde Cykle Ring 03:19:45
9 13 Magnus Machholdt Team Fri BikeShop - Zealand Cycling Junior 03:19:45
10 9 Poul Holten Andersen Team ABC Junior 03:19:45
11 36 Albert Holm Team NPV - Carl Ras Roskilde Junior 03:19:45
12 74 Daniel WEIS NIELSEN Roskilde Cykle Ring 03:19:45
13 72 Malthe Sand Thomsen Give Cykelklub 03:19:46
14 37 Alexander Arnt Hansen Team NPV - Carl Ras Roskilde Junior 03:19:47
15 44 Tobias Svarre Team NPV - Carl Ras Roskilde Junior 03:19:49
16 11 Frederik Davidsen Team Fri BikeShop - Zealand Cycling Junior 03:19:49
17 5 Frederik Emil Just Team ABC Junior 03:19:49
18 35 Simon Dalby Team Mascot WorkWear 03:19:50
19 19 Alfred Grenaae Team Herning CK Junior 03:19:50
20 40 Henrik Breiner Pedersen Team NPV - Carl Ras Roskilde Junior 03:19:51
21 22 Jonas Birk Madsen Team Herning CK Junior 03:19:51
22 25 Nicolai Bujakewitz Kristensen Team Herning CK Junior 03:19:53
23 1 Gustav Wang Team ABC Junior 03:19:55
24 27 Anders vos Sørensen Team Mascot WorkWear 03:19:55
25 53 Kevin Biehl Team Vifra Kvickly Odder Junior 03:20:01
26 59 Laurids Flinker Blæsbjerg Bach Advokater - FRB Optik - CEC Junior 03:21:07
27 75 Elias Johan Asgaard Roskilde Cykle Ring 03:21:08
28 18 Tobias Arup Levring Team Fri BikeShop - Zealand Cycling Junior 03:21:12
29 38 Emil Als Feldberg Hansen Team NPV - Carl Ras Roskilde Junior 03:22:12
30 82 Boas Lysgaard Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 03:23:13
31 4 Felix Fog Holst Larsen Team ABC Junior 03:23:20
32 109 Andreas Krogh Jensen MTB Kolding 03:23:33
33 67 Frederik Aalling NØRTOFT Give Cykelklub 03:24:34
34 34 Rasmus Perto Team Mascot WorkWear 03:26:29
35 73 Victor LAUMAND DRUE NIELSEN Give Cykelklub 03:26:33
36 91 Toke Lihn Cykle Klubben Aarhus 03:26:36
37 51 Jacob Degn Fryland Team Vifra Kvickly Odder Junior 03:27:11
38 20 Gustav Ferdinand Lau Team Herning CK Junior 03:27:13
39 99 Magne Herman Bossen Cykling Odense 03:27:18
40 87 Daniel Mathieu Vivier Brockhoff Cykle Klubben Aarhus 03:27:34
41 95 Conrad Haugsted Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 03:28:59
42 92 Alfred Mørch Kongstad Amager Cykle Ring 03:30:47
43 85 Mikkel Tvergaard Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 03:30:50
DNF 89 Nicklas Sauer Cykle Klubben Aarhus  
DNF 96 Asger Røjbek Sørensen Bornholms Cycle Club  
DNF 65 Rasmus Bisgaard Olsen Bach Advokater - FRB Optik - CEC Junior  
DNF 66 William Lowth Bach Advokater - FRB Optik - CEC Junior  
DNF 80 Phillip Christiansen Svendborg Mountainbike Klub  
DNF 55 Martin Egen Kristensen Team Vifra Kvickly Odder Junior  
DNF 52 Jonas Larsen Team Vifra Kvickly Odder Junior  
DNF 102 Mads Landbo Holte MTB Klub  
DNF 56 Oliver Mortensen Team Vifra Kvickly Odder Junior  
DNF 54 Mads Nadhazi Almstrup Team Vifra Kvickly Odder Junior  
DNF 57 Oscar Munk-Olsen Team Vifra Kvickly Odder Junior  
DNF 49 Andreas Læssø Unger Team Vifra Kvickly Odder Junior  
DNF 108 Magnus Stilling Blichfeldt Middelfart Cykel Club  
DNF 106 Emil Andersen Middelfart Cykel Club  
DNF 97 Frederik Sørensen CK Kronborg  
DNF 112 Victor Vad Ordrup Cykle Club  
DNF 93 Magnus Bachke Knudsen Amager Cykle Ring  
DNF 98 Oscar Sonnenborg-Mathiesen Cykleklubben Fix Rødovre  
DNF 104 Mathias Hedevang Christensen Horsens Amatør Cykleklub  
DNF 62 Lucas Maarfelt Toftemark Bach Advokater - FRB Optik - CEC Junior  
DNF 101 Mads Schulz Jørgensen Holbæk Cykelsport  
DNF 31 Magnus Lorents Nielsen Team Mascot WorkWear  
DNF 48 Tobias Gade Team Sparekassen Vendsyssel Talent  
DNF 69 Jens Lunding Nielsen Give Cykelklub  
DNF 68 Gustav Lorenzen Give Cykelklub  
DNF 70 Joshua Bridgens Give Cykelklub  
DNF 46 Jacob Falentin Sund Team Sparekassen Vendsyssel Talent  
DNF 78 Sebastian B. Søndergaard Silkeborg IF Cykling  
DNF 94 Vitus Hovmøller DINESEN Amager Cykle Ring  
DNF 60 Luca Campagner Bach Advokater - FRB Optik - CEC Junior  
DNF 61 Lucas Lorentsen Bach Advokater - FRB Optik - CEC Junior  
DNF 71 Magnus OConnor Give Cykelklub  
DNF 77 Morten Toftegård Silkeborg IF Cykling  
DNF 79 Niklas Villumsen Slagelse Cykle Ring  
DNF 45 Benjamin Holtebo Team Sparekassen Vendsyssel Talent  
DNF 84 Mads Udby Seitzberg Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)  
DNF 23 Mathias Møller Jørgensen Team Herning CK Junior  
DNF 111 Patrick Boje Frydkjær Næstved Bicycle Club  
DNF 26 Philip Steenbjerg Team Herning CK Junior  
DNF 63 Malthe Østergaard Bergenholz Bach Advokater - FRB Optik - CEC Junior  
DNF 90 Noah Wulff Cykle Klubben Aarhus  
DNF 21 Hugo Bruun Van Deurs Team Herning CK Junior  
DNF 107 Mads Dupont Middelfart Cykel Club  
DNF 110 August Birk Hundt Næstved Bicycle Club  
DNF 88 Frederic Kissow Cykle Klubben Aarhus  
DNF 10 Andreas Christiansen Team Fri BikeShop - Zealand Cycling Junior  
DNF 15 Mikkel Weber Team Fri BikeShop - Zealand Cycling Junior  
DNF 17 Noah Borgen Morell Team Fri BikeShop - Zealand Cycling Junior  
DNF 12 Gustav Lauritzen Team Fri BikeShop - Zealand Cycling Junior  
DNF 103 Carl Dippel Bausager Horsens Amatør Cykleklub  
DNF 7 Pelle Køster Mikkelsen Team ABC Junior  
DNF 8 Phillip Mathiesen Team ABC Junior  
DNF 6 Konrad Busk Team ABC Junior  
DNF 3 Erik Christoffersen Team ABC Junior  
DNF 86 Oskar Rønn Cykle Clubben Hjørring  
DNF 100 Tim Hansen Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919  
DNF 41 Kristian Egholm Team NPV - Carl Ras Roskilde Junior  
DNF 39 Frederik Bjørn Sørensen Team NPV - Carl Ras Roskilde Junior  
DNF 64 Oskar Kromann Jensen Bach Advokater - FRB Optik - CEC Junior  
DNF 47 Sebastian Sigurd Nielsen Team Sparekassen Vendsyssel Talent  
DNF 105 Daniel Lysdal BUUR Køge Cykel Ring  
DNF 58 Jaspar Lonsdale Bach Advokater - FRB Optik - CEC Junior