Herrer U-19

DM: Resultatliste for enkeltstart Herrer U-19

DM enkeltstart U19 herrer
DM Enkelstart - Herre Junior    
           
Placering Startnr. Fornavn Efternavn Klub Tid
1 3 Carl-Frederik Bévort Team ABC Junior 00:36:18.972
2 1 Gustav Wang Team ABC Junior 00:37:07.960
3 4 Kristian Egholm Team NPV - Carl Ras Roskilde Junior 00:37:41.333
4 5 Pelle Køster Mikkelsen Team ABC Junior 00:37:57.235
5 2 Alexander Arnt Hansen Team NPV - Carl Ras Roskilde Junior 00:38:02.428
6 60 Theodor Storm Roskilde Cykle Ring 00:38:05.570
7 42 Frederik Aalling NØRTOFT Give Cykelklub 00:38:13.474
8 46 Henrik Breiner Pedersen Team NPV - Carl Ras Roskilde Junior 00:39:02.658
9 68 Jaspar Lonsdale Bach Advokater - FRB Optik - CEC Junior 00:39:11.385
10 7 Hugo Bruun Van Deurs Team Herning CK Junior 00:39:13.165
11 83 Anders vos Sørensen Team Mascot WorkWear 00:39:16.275
12 17 Nicolai Wandahl Team NPV - Carl Ras Roskilde Junior 00:39:16.980
13 10 Frederik Emil Just Team ABC Junior 00:39:25.547
14 25 Mathias Hedevang Christensen Horsens Amatør Cykleklub 00:39:35.256
15 37 Phillip Mathiesen Team ABC Junior 00:39:39.155
16 64 Emil Andersen Middelfart Cykel Club 00:39:42.144
17 22 Magnus Lorents Nielsen Team Mascot WorkWear 00:39:44.910
18 51 Jacob Degn Fryland Team Vifra Kvickly Odder Junior 00:39:47.231
19 9 Simon Dalby Team Mascot WorkWear 00:39:49.245
20 70 Tobias Svarre Team NPV - Carl Ras Roskilde Junior 00:39:55.411
21 31 Lucas Maarfelt Toftemark Bach Advokater - FRB Optik - CEC Junior 00:39:59.181
22 15 Noah Borgen Morell Team Fri BikeShop - Zealand Cycling Junior 00:40:07.177
23 18 Alfred Mørch Kongstad Amager Cykle Ring 00:40:13.370
24 77 Kevin Biehl Team Vifra Kvickly Odder Junior 00:40:16.088
25 27 Tobias Gade Team Sparekassen Vendsyssel Talent 00:40:17.652
26 56 Nicklas Rydahl Team Fri BikeShop - Zealand Cycling Junior 00:40:23.389
27 73 Alfred Grenaae Team Herning CK Junior 00:40:24.051
28 16 Philip Steenbjerg Team Herning CK Junior 00:40:25.295
29 52 Noah Wulff Cykle Klubben Aarhus 00:40:28.452
30 48 Andreas Christiansen Team Fri BikeShop - Zealand Cycling Junior 00:40:29.840
31 8 Mads Dupont Middelfart Cykel Club 00:40:36.024
32 14 Albert Holm Team NPV - Carl Ras Roskilde Junior 00:40:39.544
33 41 Emil Als Feldberg Hansen Team NPV - Carl Ras Roskilde Junior 00:40:40.843
34 23 Jonas Larsen Team Vifra Kvickly Odder Junior 00:40:41.514
35 38 Mathias Møller Jørgensen Team Herning CK Junior 00:41:00.601
36 43 Jacob Falentin Sund Team Sparekassen Vendsyssel Talent 00:41:03.050
37 88 Toke Lihn Cykle Klubben Aarhus 00:41:11.536
38 35 Benjamin Holtebo Team Sparekassen Vendsyssel Talent 00:41:11.547
39 54 Daniel WEIS NIELSEN Roskilde Cykle Ring 00:41:12.181
40 49 Tore Troelsen Herning Cykle Klub 00:41:15.848
41 24 Lukas Østergaard Give Cykelklub 00:41:17.006
42 44 Victor LAUMAND DRUE NIELSEN Give Cykelklub 00:41:24.759
43 6 Lukas Lund Sørensen Team Mascot WorkWear 00:41:25.083
44 20 Jonas Birk Madsen Team Herning CK Junior 00:41:28.242
45 32 August Birk Hundt Næstved Bicycle Club 00:41:33.466
46 74 Daniel Mathieu Vivier Brockhoff Cykle Klubben Aarhus 00:41:33.669
47 89 Tobias Arup Levring Team Fri BikeShop - Zealand Cycling Junior 00:41:44.370
48 28 Frederik Davidsen Team Fri BikeShop - Zealand Cycling Junior 00:41:49.347
49 81 Magnus Machholdt Team Fri BikeShop - Zealand Cycling Junior 00:41:49.913
50 80 Malte Hellerup Team Mascot WorkWear 00:41:59.609
51 13 Nicolai Bujakewitz Kristensen Team Herning CK Junior 00:42:09.294
52 82 Patrick Boje Frydkjær Næstved Bicycle Club 00:42:14.819
53 76 Tim Hansen Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 00:42:17.371
54 57 Gustav Ferdinand Lau Team Herning CK Junior 00:42:25.013
55 36 Conrad Haugsted Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 00:42:27.145
56 12 Malthe Sand Thomsen Give Cykelklub 00:42:28.268
57 66 Joshua Bridgens Give Cykelklub 00:42:39.522
58 67 Oscar Sonnenborg-Mathiesen Cykleklubben Fix Rødovre 00:42:47.927
59 128 Mads Udby Seitzberg Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 00:43:05.780
60 40 Victor Bredtoft Andersen Herning Cykle Klub 00:43:16.689
61 72 Mikkel Weber Team Fri BikeShop - Zealand Cycling Junior 00:43:20.861
62 78 Laurids Flinker Blæsbjerg Bach Advokater - FRB Optik - CEC Junior 00:43:25.785
63 90 Mikkel Tvergaard Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 00:43:44.302
64 50 Frederic Kissow Cykle Klubben Aarhus 00:44:11.581
65 69 Erik Christoffersen Team ABC Junior 00:44:15.648
66 59 Magnus Stilling Blichfeldt Middelfart Cykel Club 00:44:20.712
67 65 Magne Herman Bossen Cykling Odense 00:44:27.175
68 45 Malthe Østergaard Bergenholz Bach Advokater - FRB Optik - CEC Junior 00:44:41.383
69 11 William Lowth Bach Advokater - FRB Optik - CEC Junior 00:44:45.414
70 63 Nicklas Sauer Cykle Klubben Aarhus 00:44:46.362
71 71 Jens Lunding Nielsen Give Cykelklub 00:45:34.724
72 55 Daniel Lysdal BUUR Køge Cykel Ring 00:45:39.982
73 86 Gustav Lauritzen Team Fri BikeShop - Zealand Cycling Junior 00:45:45.536
74 61 Magnus Krickau Ketelsen Team Fri BikeShop - Zealand Cycling Junior 00:45:51.811
75 33 Konrad Busk Team ABC Junior 00:46:51.294
76 85 Rasmus Perto Team Mascot WorkWear 00:46:56.557
77 75 Luca Campagner Bach Advokater - FRB Optik - CEC Junior 00:48:05.580
78 26 Rasmus Bisgaard Olsen Bach Advokater - FRB Optik - CEC Junior 00:48:40.139
79 30 Poul Holten Andersen Team ABC Junior 00:52:29.512
80 132 Alfred Christensen Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 00:55:38.252
DNF 53 Niklas Villumsen Slagelse Cykle Ring  
DNF 47 Frederik Christensen Team Vifra Kvickly Odder Junior  
DNF 21 Frederik Bjørn Sørensen Team NPV - Carl Ras Roskilde Junior  
Vinder u-19 enkeltstart