Herrer Elite linjeløb

DM: Resultatliste for linjeløb Herrer Elite

DM
DM Linieløb 2021 - Herre Elite    
           
Plc Nr. Fornavn Efternavn Klub Tid
1 13 Mads Würtz SCHMIDT ISRAEL START-UP NATION 05:27:50
2 9 Frederik Wandahl BORA - hansgrohe 05:27:50
3 7 Mathias Norsgaard Jørgensen Movistar Team 05:27:50
4 11 Michael Valgren Hundahl EF Education - Nippo 05:27:52
5 3 Mikkel Frølich Honoré Deceuninck Quick - Step 05:27:52
6 42 Sebastian Kolze Changizi Team coloQuick 05:28:14
7 14 Casper Phillip Pedersen Team DSM 05:28:14
8 32 Nils Lau Nyborg Broge BHS - PL Beton Bornholm 05:28:14
9 116 Tobias Mørch Kongstad Riwal Cycling Team 05:28:14
10 21 Mattias Skjelmose Jensen Trek-Segafredo 05:28:14
11 4 Andreas Lorentz Kron LOTTO-SOUDAL 05:28:14
12 23 Mikkel Bjerg UAE Team Emirates 05:28:14
13 33 Mathias Bregnhøj BHS - PL Beton Bornholm 05:28:19
14 48 Mads Andersen Team coloQuick 05:28:27
15 12 Magnus Cort Nielsen EF Education–Nippo 05:30:37
16 58 Magnus Bak Klaris Team CO:PLAY Giant 05:30:37
17 17 Emil Nygaard Vinjebo Team Qhubeka ASSOS 05:30:43
18 2 Michael Mørkøv Deceuninck Quick - Step 05:30:49
19 43 William Blume Levy Team coloQuick 05:31:20
20 115 Jesper Hansen Riwal Cycling Team 05:31:20
21 26 Joshua Amos GUDNITZ BHS - PL Beton Bornholm 05:31:22
22 86 Christian Ingeman Lindquist Restaurant Suri - Carl Ras 05:31:24
23 117 Morten Aalling Nørtoft Riwal Cycling Team 05:31:26
24 16 Andreas Stokbro Nielsen Team Qhubeka ASSOS 05:31:26
25 24 Marcus Sander Hansen BHS - PL Beton Bornholm 05:31:26
26 45 Kasper Andersen Team coloQuick 05:31:26
27 142 Louis Bendixen Team Coop 05:31:26
28 15 Søren Kragh Andersen Team DSM 05:31:26
29 36 Frederik Irgens Jensen BHS - PL Beton Bornholm 05:31:26
30 114 Jesper Schultz Riwal Cycling Team 05:31:26
31 40 Mads Østergaard Kristensen Team coloQuick 05:31:26
32 39 Jeppe Aaskov Pallesen Team coloQuick 05:31:26
33 127 Oliver Knudsen VC Mendrisio 05:31:26
34 5 Jonas Gregaard Wilsly Astana - Premier Tech 05:31:35
35 126 Robin Juel Skivild Uno-X DARE Development Team 05:31:37
36 6 Jakob Fuglsang Astana - Premier Tech 05:32:00
37 1 Kasper Asgreen Deceuninck Quick - Step 05:32:23
38 22 Mads Pedersen Trek-Segafredo 05:32:25
39 82 Mathias Alexander E. Larsen Restaurant Suri - Carl Ras 05:32:27
40 52 Daniel Stampe Team CO:PLAY Giant 05:34:39
41 38 Alexander Salby Team coloQuick 05:40:54
42 123 Dennis Lock Team Sparekassen Vendsyssel Aalborg 05:40:56
43 97 Oskar Hvid BACHE - JS.dk 05:41:06
DNF 124 Tobias Aagaard Hansen Uno-X DARE Development Team  
DNF 125 Anthon Charmig Uno-X DARE Development Team  
DNF 132 William Herman Wisholm Cykling Odense  
DNF 145 Christian Bahr Zappi Racing Team  
DNF 71 Rasmus Madsen Team Herning CK Elite  
DNF 64 Jannik Nedergaard Nielsen Team Herning CK Elite  
DNF 107 Jeppe Falk-Kristensen Team Give Elementer  
DNF 108 Thomas Bilde Team Give Elementer  
DNF 109 Gustav Frederik Dahl Team Give Elementer  
DNF 91 Jacob Gye Madsen BACHE - JS.dk  
DNF 110 Daniel Eriksen Team Give Elementer  
DNF 92 Ruben Zilas Larsen BACHE - JS.dk  
DNF 111 Jeppe Tolbøll Team Give Elementer  
DNF 93 Peter Skov Lauritzen BACHE - JS.dk  
DNF 112 Anders Bruun Team Give Elementer  
DNF 94 Jeppe Andreasen BACHE - JS.dk  
DNF 106 Daniel Guld Team Give Elementer  
DNF 95 Birk Udengaard Hansen BACHE - JS.dk  
DNF 96 Daniel Bligaard Lyhne BACHE - JS.dk  
DNF 98 Sebastian Theodor Millinge Petersen BACHE - JS.dk  
DNF 99 Jonas Nygaard Perto BACHE - JS.dk  
DNF 129 Lasse Mikkelsen Team Kvickly Odder Elite  
DNF 151 Luis Carl Jørgensen Team O. B. Wiik - Dan Stillads  
DNF 154 Nicklas Lilleskov Falk Rasmussen Team O. B. Wiik - Dan Stillads  
DNF 148 Jannik Ljungdahl Team O. B. Wiik - Dan Stillads  
DNF 149 Joakim Mikkel Svensson Team O. B. Wiik - Dan Stillads  
DNF 150 Kasper Due Kaspersen Team O. B. Wiik - Dan Stillads  
DNF 147 Frederik Uhre Team O. B. Wiik - Dan Stillads  
DNF 122 Søren Vosgerau Team Sparekassen Vendsyssel Aalborg  
DNF 152 Mads Schelde Berg Team O. B. Wiik - Dan Stillads  
DNF 153 Mads Søgaard Mondrup Team O. B. Wiik - Dan Stillads  
DNF 155 Peter Haslund Team O. B. Wiik - Dan Stillads  
DNF 131 Simon BAK Cykling Odense  
DNF 70 Carl F P Voldbjerg Team Herning CK Elite  
DNF 156 Rasmus Søjberg Pedersen Team O. B. Wiik - Dan Stillads  
DNF 83 Markus Kramer Restaurant Suri - Carl Ras  
DNF 84 Julius Nowak Dalner Restaurant Suri - Carl Ras  
DNF 85 Peter Busk Restaurant Suri - Carl Ras  
DNF 87 Malthe Thyssen Restaurant Suri - Carl Ras  
DNF 136 Nicklas Jacobsen Nissen Arbejdernes Bicykle Club (Abc)  
DNF 88 Sebastian Nielsen Restaurant Suri - Carl Ras  
DNF 65 Emil Vinther Schmidt Team Herning CK Elite  
DNF 89 Nils Eigil Bradtberg Restaurant Suri - Carl Ras  
DNF 90 Rasmus Hestbek Lund Restaurant Suri - Carl Ras  
DNF 139 Martin Szokody Køge Cykel Ring  
DNF 143 Thomas Brayan-Lund Team Dakwerken Stroobant  
DNF 25 Mads Baadgaard Rahbek BHS - PL Beton Bornholm  
DNF 27 Martin Toft Madsen BHS - PL Beton Bornholm  
DNF 10 Tobias Lund Andresen Development Team DSM  
DNF 28 Adam Holm Jørgensen BHS - PL Beton Bornholm  
DNF 134 Mads Richardt LUNDH C.D. SEVEN PRO CYCLING  
DNF 29 Nikolaj Mengel BHS - PL Beton Bornholm  
DNF 37 Aksel Bech Skot-Hansen Team coloQuick  
DNF 30 Emil Toudal BHS - PL Beton Bornholm  
DNF 31 Benjamin Hertz BHS - PL Beton Bornholm  
DNF 135 Christian Gorm Albrechtsen Antiga Casa Bellsolà-Girona  
DNF 41 Nicolai Philip BROCHNER NIELSEN Team coloQuick  
DNF 34 Stian Rosenlund BHS - PL Beton Bornholm  
DNF 35 Emil Schandorff Iwersen BHS - PL Beton Bornholm  
DNF 44 Oliver Wulff Frederiksen Team coloQuick  
DNF 46 Frederik Muff Team coloQuick  
DNF 47 Christian Spang Kjeldsen Team coloQuick  
DNF 72 Matias Gunnar Malmberg Team IBT - BH Carl Ras  
DNF 73 Frederik Erringsø Team IBT - BH Carl Ras  
DNF 74 Sebastian Andreasson Team IBT - BH Carl Ras  
DNF 75 Frederik Thomsen Team IBT - BH Carl Ras  
DNF 76 Thorolf Rønhede Team IBT - BH Carl Ras  
DNF 77 Marckus Njor Team IBT - BH Carl Ras  
DNF 78 Nicholas Thorøe-Hansen Team IBT - BH Carl Ras  
DNF 79 Peter Visby Team IBT - BH Carl Ras  
DNF 80 Anders Fynbo Team IBT - BH Carl Ras  
DNF 81 Arne Birkemose Team IBT - BH Carl Ras  
DNF 51 Andreas Lund Andresen Team CO:PLAY Giant  
DNF 55 Kasper Viberg Søgaard Team CO:PLAY Giant  
DNF 49 Benjamin Movang Team CO:PLAY Giant  
DNF 130 Stefan Ryom Team Kvickly Odder Elite  
DNF 57 Magnus Henneberg Team CO:PLAY Giant  
DNF 56 Kristian Broløs Team CO:PLAY Giant  
DNF 61 Rasmus Bøgh WALLIN Team CO:PLAY Giant  
DNF 60 Mikkel Øritsland Team CO:PLAY Giant  
DNF 59 Mathias Bundsgaard Matz Team CO:PLAY Giant  
DNF 50 Ludvig Anton Wacker Team CO:PLAY Giant  
DNF 118 Morten Gadgaard Team Sparekassen Vendsyssel Aalborg  
DNF 54 Jeppe Hanssing Team CO:PLAY Giant  
DNF 53 Daniel Lond Team CO:PLAY Giant  
DNF 18 Niklas Eg Trek-Segafredo  
DNF 157 Anders Alminde Frederiksberg Bane-& Landevejsklub  
DNF 144 Andreas Brandt Aidel Urbano Cycling Team  
DNF 113 Rasmus Christian Quaade Riwal Cycling Team  
DNF 63 Jonas Nordal Jakobsen Team Herning CK Elite  
DNF 121 Thomas Koldkjær Decker Team Sparekassen Vendsyssel Aalborg  
DNF 67 Marcus Holm Team Herning CK Elite  
DNF 119 Sebastian Ryttersgaard Team Sparekassen Vendsyssel Aalborg  
DNF 120 Johannes Rom Dahl Team Sparekassen Vendsyssel Aalborg  
DNF 68 Rasmus Byriel Iversen Team Herning CK Elite  
DNF 19 Alexander Kamp Trek-Segafredo  
DNF 137 Peter Sørensen Arbejdernes Bicykle Club (Abc)  
DNF 128 Asbjørn Hellemose VC Mendrisio  
DNF 20 Jakob Egholm Trek-Segafredo  
DNF 146 Simon Jacob Svensson Frederiksberg Bane-& Landevejsklub  
DNF 62 Casper Kaysen Team Herning CK Elite  
DNF 138 Victor Grue Enggaard Arbejdernes Bicykle Club (Abc)  
DNF 133 Ian Millennium Cykling Odense  
DNF 141 Nicolaj Amping Ordrup Cykle Club  
DNF 140 Mattias Nordal Køge Cykel Ring  
DNF 100 Morten Hulgaard Uno-X Pro Cycling Team  
DNF 101 Julius Johansen Uno-X Pro Cycling Team  
DNF 69 Anders Foldager Team Herning CK Elite  
DNF 102 Johan Price Pejtersen Uno-X Pro Cycling Team  
DNF 103 Niklas Larsen Uno-X Pro Cycling Team  
DNF 104 Frederik Rodenberg Madsen Uno-X Pro Cycling Team  
DNF 66 Mads Mosevang Pedersen Team Herning CK Elite  
DNF 105 Jacob Hindsgaul Madsen Uno-X Pro Cycling Team