Herrer Elite

DM: Resultatliste for enkeltstart Herrer Elite.

Dm i Give herrer elite enkeltstart

DM Enkelstart 2021 - Herrer Elite

Placering Startnr. Fornavn Efternavn Klub Tid
1 1 Kasper Asgreen Deceuninck Quick - Step 00:57:34.228
2 6 Mikkel Bjerg UAE Team Emirates 00:57:55.120
3 2 Martin Toft Madsen BHS - PL Beton Bornholm 00:58:04.420
4 9 Mathias Norsgaard Jørgensen Movistar Team 00:58:54.783
5 52 Niklas Larsen Uno-X Pro Cycling Team 00:59:33.654
6 11 Adam Holm Jørgensen BHS - PL Beton Bornholm 00:59:33.751
7 49 Morten Hulgaard Uno-X Pro Cycling Team 01:00:20.677
8 59 Rasmus Christian Quaade Riwal Cycling Team 01:00:37.842
9 44 Marcus Sander Hansen BHS - PL Beton Bornholm 01:01:11.698
10 39 Mads Østergaard Kristensen Team coloQuick 01:01:14.666
11 8 Julius Johansen Uno-X Pro Cycling Team 01:01:18.120
12 5 Louis Bendixen Team Coop 01:01:28.164
13 53 Nils Lau Nyborg Broge BHS - PL Beton Bornholm 01:01:50.539
14 37 Mads Baadgaard Rahbek BHS - PL Beton Bornholm 01:02:09.634
15 7 Mattias Skjelmose Jensen Trek-Segafredo 01:02:16.213
16 4 Joshua Amos GUDNITZ BHS - PL Beton Bornholm 01:02:22.460
17 31 Jesper Hansen Riwal Cycling Team 01:02:47.609
18 32 Johannes Rom Dahl Team Sparekassen Vendsyssel Aalborg 01:02:54.624
19 46 Mathias Bregnhøj BHS - PL Beton Bornholm 01:03:35.165
20 13 Anthon Charmig Uno-X DARE Development Team 01:03:48.086
21 18 Carl F P Voldbjerg Team Herning CK Elite 01:03:52.859
22 23 Christian Spang Kjeldsen Team coloQuick 01:04:10.073
23 63 Stian Rosenlund BHS - PL Beton Bornholm 01:04:10.954
24 29 Frederik Irgens Jensen BHS - PL Beton Bornholm 01:04:12.424
25 60 Robin Juel Skivild Uno-X DARE Development Team 01:04:40.481
26 61 Sebastian Ryttersgaard Team Sparekassen Vendsyssel Aalborg 01:04:47.372
27 54 Oskar Hvid BACHE - JS.dk 01:04:50.635
28 22 Gustav Frederik Dahl Team Give Elementer 01:05:06.027
29 33 Jonas Nordal Jakobsen Team Herning CK Elite 01:05:06.440
30 28 Frederik Thomsen Team IBT - BH Carl Ras 01:05:18.631
31 50 Morten Aalling Nørtoft Riwal Cycling Team 01:05:24.949
32 65 Tobias Aagaard Hansen Uno-X DARE Development Team 01:05:29.717
33 67 Nikolaj Mengel BHS - PL Beton Bornholm 01:05:39.221
34 64 Stinus Bjerring Kæmpe Sydkystens Cycling 01:06:01.325
35 26 Emil Schandorff Iwersen BHS - PL Beton Bornholm 01:06:03.861
36 27 Emil Vinther Schmidt Team Herning CK Elite 01:06:22.247
37 42 Marckus Njor Team IBT - BH Carl Ras 01:06:29.472
38 21 Christian Gorm Albrechtsen Antiga Casa Bellsolà-Girona 01:06:36.646
39 14 Arne Birkemose Team IBT - BH Carl Ras 01:06:53.235
40 62 Sebastian Andreasson Team IBT - BH Carl Ras 01:07:03.856
41 25 Dennis Lock Team Sparekassen Vendsyssel Aalborg 01:07:15.978
42 17 Birk Udengaard Hansen BACHE - JS.dk 01:07:49.315
43 43 Marcus Holm Team Herning CK Elite 01:08:17.451
44 41 Malthe Thyssen Restaurant Suri - Carl Ras 01:08:22.220
45 35 Lasse Mikkelsen Team Kvickly Odder Elite 01:08:27.830
46 56 Peter Asbjørn Hansen Team Herning CK Elite 01:08:28.229
47 30 Jeppe Tolbøll Team Give Elementer 01:08:30.414
48 55 Peter Sørensen Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 01:08:50.924
49 40 Casper Kaysen Team Herning CK Elite 01:09:23.751
50 24 Daniel Lond Team CO:PLAY Giant 01:09:24.523
51 45 Martin Asvig Pedersen Randers Cykleklub af 1910 01:09:28.994
52 48 Mikkel Kastrup Aalborg Cykle-Ring 01:09:38.176
53 58 Rasmus Madsen Team Herning CK Elite 01:09:47.914
54 20 Christian Petersen Nakskov Cykle Club 01:09:55.194
55 15 Asbjørn Hellemose VC Mendrisio 01:10:26.138
56 19 Casper Næsager Nielsen Thy Cykle Ring 01:11:25.808
57 51 Nicolaj Amping Ordrup Cykle Club 01:13:12.486
DNF 66 William Blume Levy Team coloQuick  
DNF 36 Mads Andersen Team coloQuick  
DNF 3 Frederik Muff Team coloQuick  
DNF 47 Mathias Bundsgaard Matz Team CO:PLAY Giant  
DNF 57 Peter Skov Lauritzen BACHE - JS.dk