Herrer U-19

Herrer U-19 enkeltstart - 29,3 km + 204 højdemeter

Program:

10.30: Herrer U-19 -  starttid
12.50: Herrer U-19 – præmieceremoni

Startliste for Herrer U-19

Starttid Navn Klub Startnr.
10:30:00 Mikkel Tvergaard Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 90
10:31:00 Tobias Arup Levring Team Fri BikeShop - Zealand Cycling Junior 89
10:32:00 Toke Lihn Cykle Klubben Aarhus 88
10:33:00 Mathias Hedevang Christensen Horsens Amatør Cykleklub 87
10:34:00 Gustav Lauritzen Team Fri BikeShop - Zealand Cycling Junior 86
10:35:00 Rasmus Perto Team Mascot WorkWear 85
10:36:00 Mads Schulz Jørgensen Holbæk Cykelsport 84
10:37:00 Anders vos Sørensen Team Mascot WorkWear 83
10:38:00 Patrick Boje Frydkjær Næstved Bicycle Club 82
10:39:00 Magnus Machholdt Team Fri BikeShop - Zealand Cycling Junior 81
10:40:00 Malte Hellerup Team Mascot WorkWear 80
10:41:00 Felix Fog Holst Larsen Team ABC Junior 79
10:42:00 Laurids Flinker Blæsbjerg Bach Advokater - FRB Optik - CEC Junior 78
10:43:00 Kevin Biehl Team Vifra Kvickly Odder Junior 77
10:44:00 Tim Hansen Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 76
10:45:00 Luca Campagner Bach Advokater - FRB Optik - CEC Junior 75
10:46:00 Daniel Mathieu Vivier Brockhoff Cykle Klubben Aarhus 74
10:47:00 Alfred Grenaae Team Herning CK Junior 73
10:48:00 Mikkel Weber Team Fri BikeShop - Zealand Cycling Junior 72
10:49:00 Jens Lunding Nielsen Give Cykelklub 71
10:50:00 Tobias Svarre Team NPV - Carl Ras Roskilde Junior 70
10:51:00 Erik Christoffersen Team ABC Junior 69
10:52:00 Jaspar Lonsdale Bach Advokater - FRB Optik - CEC Junior 68
10:53:00 Oscar Sonnenborg-Mathiesen Cykleklubben Fix Rødovre 67
10:54:00 Joshua Bridgens Give Cykelklub 66
10:55:00 Magne Herman Bossen Cykling Odense 65
10:56:00 Emil Andersen Middelfart Cykel Club 64
10:57:00 Nicklas Sauer Cykle Klubben Aarhus 63
10:58:00 Lucas Schrøder Team NPV - Carl Ras Roskilde Junior 62
10:59:00 Magnus Krickau Ketelsen Team Fri BikeShop - Zealand Cycling Junior 61
11:00:00 Theodor Storm Roskilde Cykle Ring 60
11:01:00 Magnus Stilling Blichfeldt Middelfart Cykel Club 59
11:02:00 Martin Egen Kristensen Team Vifra Kvickly Odder Junior 58
11:03:00 Gustav Ferdinand Lau Team Herning CK Junior 57
11:04:00 Nicklas Rydahl Team Fri BikeShop - Zealand Cycling Junior 56
11:05:00 Daniel Lysdal Buur Køge Cykel Ring 55
11:06:00 Daniel Weis Nielsen  Roskilde Cykle Ring 54
11:07:00 Niklas Villumsen Slagelse Cykle Ring 53
11:08:00 Noah Wulff Cykle Klubben Aarhus 52
11:09:00 Jacob Degn Fryland Team Vifra Kvickly Odder Junior 51
11:10:00 Frederic Kissow Cykle Klubben Aarhus 50
11:11:00 Tore Troelsen Herning Cykle Klub 49
11:12:00 Andreas Christiansen Team Fri BikeShop - Zealand Cycling Junior 48
11:13:00 Frederik Christensen Team Vifra Kvickly Odder Junior 47
11:14:00 Henrik Breiner Pedersen Team NPV - Carl Ras Roskilde Junior 46
11:15:00 Malthe Østergaard Bergenholz Bach Advokater - FRB Optik - CEC Junior 45
11:16:00 Victor Laumand Drue Nielsen Give Cykelklub 44
11:17:00 Jacob Falentin Sund Team Sparekassen Vendsyssel Talent 43
11:18:00 Frederik Aalling Nørtoft Give Cykelklub 42
11:19:00 Emil Als Feldberg Hansen Team NPV - Carl Ras Roskilde Junior 41
11:20:00 Victor Bredtoft Andersen Herning Cykle Klub 40
11:21:00 Oskar Kromann Jensen Bach Advokater - FRB Optik - CEC Junior 39
11:22:00 Mathias Møller Jørgensen Team Herning CK Junior 38
11:23:00 Phillip Mathiesen Team ABC Junior 37
11:24:00 Conrad Haugsted Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 36
11:25:00 Benjamin Holtebo Team Sparekassen Vendsyssel Talent 35
11:26:00 Nicklas Fonnesbech Team Herning CK Junior 34
11:27:00 Konrad Busk Team ABC Junior 33
11:28:00 August Birk Hundt Næstved Bicycle Club 32
11:29:00 Lucas Maarfelt Toftemark Bach Advokater - FRB Optik - CEC Junior 31
11:30:00 Poul Holten Andersen Team ABC Junior 30
11:31:00 Mads Udby Seitzberg Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 29
11:32:00 Frederik Davidsen Team Fri BikeShop - Zealand Cycling Junior 28
11:33:00 Tobias Gade Team Sparekassen Vendsyssel Talent 27
11:34:00 Rasmus Bisgaard Olsen Bach Advokater - FRB Optik - CEC Junior 26
11:35:00 Alfred Christensen Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 25
11:36:00 Lukas Østergaard Give Cykelklub 24
11:37:00 Jonas Larsen Team Vifra Kvickly Odder Junior 23
11:38:00 Magnus Lorents Nielsen Team Mascot WorkWear 22
11:39:00 Frederik Bjørn Sørensen Team NPV - Carl Ras Roskilde Junior 21
11:40:00 Jonas Birk Madsen Team Herning CK Junior 20
11:41:00 Mads-Emil Dupont Hougaard Team Mascot WorkWear 19
11:42:00 Alfred Mørch Kongstad Amager Cykle Ring 18
11:43:00 Nicolai Wandahl Team NPV - Carl Ras Roskilde Junior 17
11:44:00 Philip Steenbjerg Team Herning CK Junior 16
11:45:00 Noah Borgen Morell Team Fri BikeShop - Zealand Cycling Junior 15
11:46:00 Albert Holm Team NPV - Carl Ras Roskilde Junior 14
11:47:00 Nicolai Bujakewitz Kristensen Team Herning CK Junior 13
11:48:00 Malthe Sand Thomsen Give Cykelklub 12
11:49:00 William Lowth Bach Advokater - FRB Optik - CEC Junior 11
11:50:00 Frederik Emil Just Team ABC Junior 10
11:52:00 Simon Dalby Team Mascot WorkWear 9
11:54:00 Mads Dupont Middelfart Cykel Club 8
11:56:00 Hugo Bruun Van Deurs Team Herning CK Junior 7
11:58:00 Lukas Lund Sørensen Team Mascot WorkWear 6
12:00:00 Pelle Køster Mikkelsen Team ABC Junior 5
12:02:00 Kristian Egholm Team NPV - Carl Ras Roskilde Junior 4
12:04:00 Carl-Frederik Bévort Team ABC Junior 3
12:06:00 Alexander Arnt Hansen Team NPV - Carl Ras Roskilde Junior 2
12:08:00 Gustav Wang Team ABC Junior 1