Herrer elite

Herrer elite enkeltstart - 47,8 km + 351 højdemeter

Program:

14.00: Herrer Elite – starttid
16.15: Herrer Elite - præmieceremoni

Startliste for Herrer Elite

Starttid Navn Klub Startnr.
14:00:00 Nikolaj Mengel BHS - PL Beton Bornholm 67
14:01:00 William Blume Levy Team coloQuick 66
14:02:00 Tobias Aagaard Hansen Uno-X DARE Development Team 65
14:03:00 Stinus Bjerring Kæmpe Sydkystens Cycling 64
14:04:00 Stian Rosenlund BHS - PL Beton Bornholm 63
14:05:00 Sebastian Andreasson Team IBT - BH Carl Ras 62
14:06:00 Sebastian Ryttersgaard Team Sparekassen Vendsyssel Aalborg 61
14:07:00 Robin Juel Skivild Uno-X DARE Development Team 60
14:08:00 Rasmus Christian Quaade Riwal Cycling Team 59
14:09:00 Rasmus Madsen Team Herning CK Elite 58
14:10:00 Peter Skov Lauritzen BACHE - JS.dk 57
14:11:00 Peter Asbjørn Hansen Team Herning CK Elite 56
14:12:00 Peter Sørensen Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 55
14:13:00 Oskar Hvid BACHE - JS.dk 54
14:14:00 Nils Lau Nyborg Broge BHS - PL Beton Bornholm 53
14:15:00 Niklas Larsen Uno-X Pro Cycling Team 52
14:16:00 Nicolaj Amping Ordrup Cykle Club 51
14:17:00 Morten Aalling Nørtoft Riwal Cycling Team 50
14:18:00 Morten Hulgaard Uno-X Pro Cycling Team 49
14:19:00 Mikkel Kastrup Aalborg Cykle-Ring 48
14:20:00 Mathias Bundsgaard Matz Team CO:PLAY Giant 47
14:21:00 Mathias Bregnhøj BHS - PL Beton Bornholm 46
14:22:00 Martin Asvig Pedersen Randers Cykleklub af 1910 45
14:23:00 Marcus Sander Hansen BHS - PL Beton Bornholm 44
14:24:00 Marcus Holm Team Herning CK Elite 43
14:25:00 Marckus Njor Team IBT - BH Carl Ras 42
14:26:00 Malthe Thyssen Restaurant Suri - Carl Ras 41
14:27:00 Casper Kaysen Team Herning CK Elite 40
14:28:00 Mads Østergaard Kristensen Team coloQuick 39
14:29:00 Mads Mosevang Pedersen Team Herning CK Elite 38
14:30:00 Mads Baadgaard Rahbek BHS - PL Beton Bornholm 37
14:31:00 Mads Andersen Team coloQuick 36
14:32:00 Lasse Mikkelsen Team Kvickly Odder Elite 35
14:33:00 Kristian Broløs Team CO:PLAY Giant 34
14:34:00 Jonas Nordal Jakobsen Team Herning CK Elite 33
14:35:00 Johannes Rom Dahl Team Sparekassen Vendsyssel Aalborg 32
14:36:00 Jesper Hansen Riwal Cycling Team 31
14:52:00 Jeppe Tolbøll Team Give Elementer 30
14:53:00 Frederik Irgens Jensen BHS - PL Beton Bornholm 29
14:54:00 Frederik Thomsen Team IBT - BH Carl Ras 28
14:55:00 Emil Vinther Schmidt Team Herning CK Elite 27
14:56:00 Emil Schandorff Iwersen BHS - PL Beton Bornholm 26
14:57:00 Dennis Lock Team Sparekassen Vendsyssel Aalborg 25
14:58:00 Daniel Lond Team CO:PLAY Giant 24
14:59:00 Christian Spang Kjeldsen Team coloQuick 23
15:00:00 Gustav Frederik Dahl Team Give Elementer 22
15:01:00 Christian Gorm Albrechtsen Antiga Casa Bellsolà-Girona 21
15:02:00 Christian Petersen Nakskov Cykle Club 20
15:03:00 Casper Næsager Nielsen Thy Cykle Ring 19
15:04:00 Carl F P Voldbjerg Team Herning CK Elite 18
15:05:00 Birk Udengaard Hansen BACHE - JS.dk 17
15:06:00 Benjamin Hertz BHS - PL Beton Bornholm 16
15:07:00 Asbjørn Hellemose VC Mendrisio 15
15:08:00 Arne Birkemose Team IBT - BH Carl Ras 14
15:09:00 Anthon Charmig Uno-X DARE Development Team 13
15:10:00 Aksel Bech Skot-Hansen Team coloQuick 12
15:11:00 Adam Holm Jørgensen BHS - PL Beton Bornholm 11
15:12:00 Johan Price Pejtersen Uno-X Pro Cycling Team 10
15:14:00 Mathias Norsgaard Jørgensen Movistar Team 9
15:16:00 Julius Johansen Uno-X Pro Cycling Team 8
15:18:00 Mattias Skjelmose Jensen Trek-Segafredo 7
15:20:00 Mikkel Bjerg UAE Team Emirates 6
15:22:00 Louis Bendixen Team Coop 5
15:24:00 Joshua Amos GUDNITZ BHS - PL Beton Bornholm 4
15:26:00 Frederik Muff Team coloQuick 3
15:28:00 Martin Toft Madsen BHS - PL Beton Bornholm 2
15:30:00 Kasper Asgreen Deceuninck Quick - Step 1