Rytterpræsentation

Oversigt over tidspunkter for rytterpræsentation og startlister for DM i linjeløb lørdag den 19. og søndag den 20. juni. .

Foto Dan Møller
Foto Dan Møller

Lørdag den 19. juni

Rytterpræsentation Herrer U-19

KL. Team/hold/klub
11.57 Holbæk Cykelsport, Holte MTB, Ordrup Cykle Club
12.00 Cykle Clubben Hjørring, Bornholm Cycle Club, Cykelklubben Fix Rødovre, Esbjerg Cykle Ring 
12.03 Roskilde Cykle Ring, Silkeborg IF Cykling, Slagelse Cykle Ring, Svendborg MTB Klub, Cykling Odense  
12.06 Cycling Club Hillerød, Cykle Klubben Aarhus, Amager Cykle Ring 
12.09 Næstved Bicycle Club, MTB Kolding, Middelfart Cykel Club, Køge Cykel Ring, Horsens Amatør Cykelklub
12.12 Team Sparekassen Vendsyssel Talent, CK Kronborg 
12.15 Team Vifra Kvickly Odder Junior
12.18 Bach Advokater-FRB Optik-CEC Junior
12.21 Team Fri Bike Shop-Zealand Cycling Junior
12.24 Team HerningCK Junior, Herning CK
12.27 Give Cykelklub
12.30 Team ABC Junior
12.33 Team Maskot Workwear
12.36 Team NPV-Carl Ras Roskilde Junior

Søndag den 20. juni

Rytterpræsentation Kvinder Elite og Kvinder U-19

KL. Team/hold/klub
9.15 Rio Miera-Cantabria Deporte, Nørrebro cykleklub, Greve Cykle Club, Varde Cykelklub
9.18 Herning Cykle Klub, Cykle Klubben Aarhus, Illi-Bike Cyckling Team, Isorex NoAqua Cycling Team 
9.21 Ordrup Cykle Club, Holstebro Cycleclub af 1960, Aarhus Studenternes Cykelklub, Team Weston Homes-Torelli Assur 
9.24 Give Cykelklub
9.27 Amager Cykle Ring 
9.30 Team ABC Dame Elite
9.33 Cykling Odense
9.36 Team Rytger Powered by Cykeltøj
9.39 Trek-Sagofredo Women, Ceratizit Wnt Pro Cycling Team 
9.42 FDJ-Nouvelle Aquitaine-Futurosc
9.45 Movistar Team Women 


Rytterpræsentation Herrer Elite

KL.  Team/hold/klub
10.37 Team Give Elementer
10.40 Køge Cykel Ring, Ordrup Cykle Club, Team Coop, Team Dakwerken Stroobant, Frederiksberg Bane-og Landevejsklub, Urbano Cycling Team, Zappi Racing Team  
10.43 Cykling Odense, C D Seven Pro Cyckling, Antiga Casa Bellsola Girona, Arbejdernes Bicykle Club   
10.46 Team Sparekassen Vendsyssel Aalborg 
10.49 Uno-X Pro Cycling Team, VC Mendrisio, Team Kvickly Odder Elite 
10.52 Restaurant Suri-Carl Ras
10.55 BACHE-JS.dk
10.58 Team IBT -BH Carl Ras
11.01 Team Herning Elite
11.04 Team CO:PLAY Giant
11.07 Team O.B. Wiik-Dan Stilladser
11.10 Riwal Cycling Team
11.13 Uno-X Pro Cycling Team
11.16 BHS_PL Beton Bornholm
11.19 Team ColoQuick
11.22 UAE Team Enirates, Movistar Team, Bora-hansgrohe, Development Team DSM
11.25 EF Education - Nippo, Israel Start up
11.28 Astana-Premier Tech, Qhubaka ASSOS, Team DSM
11.31 LOTTO-SOUDAL, Bike Exchange
11.34 Trek-Segafredo
11.37 Deceunik Quick-Step
frise dm